استخراج بیت کوین چیست و چگونه است؟

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیند ایجاد بیت کوین های جدید با حل مسائل ریاضی بسیار پیچیده است که تراکنش های ارز را تأیید می کند. هنگامی که یک بیت کوین با موفقیت استخراج می شود، ماینر مقدار بیت کوین از پیش تعیین شده را دریافت می کند.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به دلیل نوسانات شدید قیمت و ارزش فزاینده آن از زمان ایجاد اولین بار در سال 2009، محبوبیت زیادی به دست آورده است.

از آنجایی که قیمت ارزهای دیجیتال و به‌ویژه بیت‌کوین در سال‌های اخیر افزایش یافته است، قابل درک است که علاقه به استخراج نیز افزایش یافته است. اما برای اکثر مردم، چشم انداز استخراج بیت کوین به دلیل ماهیت پیچیده و هزینه های بالای آن خوب نیست. در اینجا اصول اولیه نحوه عملکرد استخراج بیت کوین و برخی از خطرات کلیدی که باید از آنها آگاه بود، آورده شده است.

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین یکی از محبوب ترین انواع ارزهای دیجیتال است که رسانه های دیجیتال مبادله ای هستند که فقط به صورت آنلاین وجود دارند. بیت کوین بر روی یک شبکه کامپیوتری غیرمتمرکز یا دفتر کل توزیع شده اجرا می شود که تراکنش های ارز دیجیتال را ردیابی می کند. هنگامی که رایانه های موجود در شبکه تراکنش ها را تأیید و پردازش می کنند، بیت کوین های جدید ایجاد یا استخراج می شوند. این رایانه های شبکه یا ماینرها، تراکنش را در ازای پرداخت به بیت کوین پردازش می کنند.

بیت کوین توسط بلاک چین، فناوری که قدرت بسیاری از ارزهای دیجیتال را تامین می کند، تامین می شود. بلاک چین یک دفتر کل غیرمتمرکز از تمام تراکنش های یک شبکه است. گروه هایی از تراکنش های تایید شده با هم یک بلوک را تشکیل می دهند و برای ایجاد یک زنجیره به هم می پیوندند. به آن به عنوان یک سابقه عمومی طولانی فکر کنید که تقریباً مانند یک رسید طولانی عمل می کند. استخراج بیت کوین فرآیند افزودن یک بلاک به زنجیره است.

بیت کوین چگونه استخراج می شود؟

به منظور افزودن موفقیت آمیز یک بلوک، استخراج کنندگان بیت کوین برای حل مسائل ریاضی بسیار پیچیده که نیاز به استفاده از رایانه های گران قیمت و مقادیر زیادی برق دارد، رقابت می کنند. برای تکمیل فرآیند ماینینگ، ماینرها باید اولین کسانی باشند که به درست یا نزدیکترین پاسخ به سوال برسند. فرآیند حدس زدن عدد صحیح (هش) به عنوان اثبات کار شناخته می شود. ماینرها هش هدف را با حدس زدن تصادفی در سریع ترین زمان ممکن حدس می زنند که به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. مشکل تنها زمانی افزایش می‌یابد که ماینرهای بیشتری به شبکه بپیوندند.

سخت افزار کامپیوتر مورد نیاز به عنوان مدارهای مجتمع خاص برنامه یا ASIC شناخته می شود و می تواند تا 10000 دلار هزینه داشته باشد. ASIC ها مقادیر زیادی برق مصرف می کنند که انتقاد گروه های زیست محیطی را برانگیخته و سود معدنچیان را محدود می کند.

اگر یک ماینر بتواند با موفقیت یک بلوک را به بلاک چین اضافه کند، 6.25 بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کند. مقدار پاداش تقریباً هر چهار سال یا هر 210000 بلوک به نصف کاهش می یابد. تا سپتامبر 2022، بیت کوین در حدود 20000 دلار معامله شد و 6.25 بیت کوین به ارزش 125000 دلار تولید شد.

پاداش اسنخراج بیت کوین از ابتدا تا کنون چه قدر بوده ؟

پاداش استخراج 1 بلوک هر 210000 بلاک یا تقریباً هر 4 سال یکبار نصف می شود.

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

با افزایش سختی و پیچیدگی استخراج بیت کوین، قدرت محاسباتی مورد نیاز نیز افزایش یافته است. بر اساس شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، مصرف بیت کوین سالانه حدود 94 تراوات ساعت برق مصرف می کند که بیشتر از همه کشورها است. برای استخراج تنها یک بیت کوین از آگوست 2021، به 9 سال برق یک خانواده معمولی ایالات متحده آمریکا نیاز دارد.

بستگی دارد. حتی اگر استخراج‌کنندگان بیت‌کوین موفق باشند، مشخص نیست که تلاش‌های آن‌ها به دلیل هزینه‌های اولیه بالای تجهیزات و هزینه‌های برق مداوم، سودآور باشد. بر اساس گزارش سال 2019 سرویس تحقیقات کنگره، برق یک ASIC می تواند به اندازه نیم میلیون دستگاه پلی استیشن 3 برق مصرف کند.
با افزایش سختی و پیچیدگی استخراج بیت کوین، قدرت محاسباتی مورد نیاز نیز افزایش یافته است. بر اساس شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، استخراج بیت کوین سالانه حدود 94 تراوات ساعت برق مصرف می کند که بیشتر از بسیاری از کشورها است. برای استخراج تنها یک بیت کوین از آگوست 2021، به 9 سال برق یک خانواده معمولی ایالات متحده نیاز دارید.

یکی از راه‌های به اشتراک گذاشتن برخی از هزینه‌های بالای ماینینگ، پیوستن به یک استخر استخراج است. استخرها به استخراج‌کنندگان اجازه می‌دهند منابع را به اشتراک بگذارند و قابلیت‌های بیشتری را اضافه کنند، اما منابع مشترک به معنای پاداش‌های مشترک است، بنابراین هنگام کار از طریق یک استخر، پرداخت بالقوه کمتر است. نوسانات قیمت بیت کوین همچنین تشخیص دقیق میزان کار برای بیت کوین را دشوار می کند.

چگونه استخراج بیت کوین را شروع کنید؟

در اینجا اصولی وجود دارد که برای شروع استخراج بیت کوین به آن نیاز دارید:

کیف پول:
این جایی است که هر بیت کوینی که در نتیجه تلاش های ماینینگ به دست می آورید، ذخیره می شود. کیف پول یک حساب آنلاین رمزگذاری شده است که به شما امکان ذخیره، انتقال و پذیرش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را می دهد. شرکت هایی مانند Coinbase، Trezor و Exodus همگی گزینه های کیف پول را برای ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.
نرم افزار معدن:
تعدادی ارائه دهنده مختلف نرم افزار استخراج وجود دارد که دانلود بسیاری از آنها رایگان است و می توانند بر روی رایانه های ویندوز و مک اجرا شوند. هنگامی که نرم افزار به سخت افزار لازم متصل شد، می توانید بیت کوین را استخراج کنید.
تجهیزات کامپیوتر:
مقرون به صرفه ترین جنبه استخراج بیت کوین مربوط به سخت افزار است. برای استخراج موفقیت آمیز بیت کوین به یک کامپیوتر قدرتمند نیاز دارید که از مقدار زیادی برق استفاده کند. غیر معمول نیست که هزینه های سخت افزاری آن حدود 10000 دلار یا بیشتر باشد

ریسک های استخراج بیت کوین

نوسان قیمت:
قیمت بیت کوین از زمان معرفی آن در سال 2009 بسیار متفاوت بوده است. فقط در سال گذشته، بیت کوین کمتر از 20000 دلار و نزدیک به 69000 دلار معامله شده است. این نوع نوسانات، تشخیص اینکه آیا پاداش آنها بر هزینه های بالای ماینینگ بیشتر است یا خیر، برای ماینرها دشوار می کند.
مقررات:
تعداد بسیار کمی از دولت‌ها از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین استقبال کرده‌اند و بسیاری از آنها به احتمال زیاد با شک و تردید به آنها نگاه می‌کنند، زیرا این ارزها خارج از کنترل دولت عمل می‌کنند. همیشه این خطر وجود دارد که دولت ها مانند چین در سال 2021، استخراج بیت کوین یا ارزهای دیجیتال را به طور کلی غیرقانونی کنند و دلیل آن خطرات مالی و افزایش معاملات سوداگرانه باشد.

نوسانات قیمت بیت کوین

بیت کوین بی ثبات بوده است و از بالاترین سطح سال 2017 قبل از صعود در سال های 2020 و 2021 سقوط کرده است، اما در سال 2022 با شروع به افزایش نرخ های بهره سقوط کرد.

مالیات بر استخراج بیت کوین

مهم است که تاثیر مالیات بر استخراج بیت کوین را به خاطر بسپارید. IRS به دنبال سرکوب صاحبان و معامله گران ارزهای رمزنگاری شده است زیرا قیمت دارایی ها در سال های اخیر افزایش یافته است. در اینجا ملاحظات مالیاتی کلیدی برای استخراج بیت کوین وجود دارد.
آیا شما یک تجارت هستید؟
اگر استخراج بیت کوین کسب و کار شماست، ممکن است بتوانید هزینه هایی را که برای مقاصد مالیاتی متحمل می شوید کسر کنید. درآمد، ارزش بیت کوین هایی است که به دست می آورید. اما اگر ماینینگ برای شما یک سرگرمی است، بعید است که بتوانید از هزینه ها کسر کنید.
بیت کوین استخراج شده درآمد است.
اگر بتوانید بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده را با موفقیت استخراج کنید، ارزش بازار منصفانه ارزها در زمان دریافت آن مشمول مالیات بر نرخ درآمد معمولی خواهد بود.
سود سرمایه.
اگر بیت‌کوین‌ها را با قیمتی بالاتر از قیمتی که آن‌ها را دریافت کرده‌اید بفروشید، به‌عنوان سود سرمایه محسوب می‌شود که به همان روشی که برای دارایی‌های سنتی مانند سهام یا اوراق قرضه مشمول مالیات است، مشمول مالیات می‌شود.

در آخر

در حالی که استخراج بیت کوین جذاب به نظر می رسد، واقعیت این است که انجام سودآوری واقعی دشوار و پرهزینه است. نوسانات شدید قیمت بیت کوین عدم اطمینان بیشتری را به معادله اضافه می کند.

به خاطر داشته باشید که بیت کوین به خودی خود یک دارایی سفته بازی بدون ارزش ذاتی است، به این معنی که برای صاحب خود چیزی تولید نمی کند و به چیزی مانند طلا متصل نیست. بازگشت شما بر این اساس است که آن را به دیگری به قیمت بالاتر بفروشید، و ممکن است این قیمت به اندازه کافی بالا نباشد که بتوانید سود کنید.

faeze
ارسال دیدگاه