قطعات ماینر سخت افزاری چیست؟

قطعات ماینر

ماینر ها یا همان استخراج کنندگان بیت کوین های سخت افزاری اساسا همان رایانه های تک کاربره هستند، اگر بخواهیم اونها رو به چیزی تشبیه کنیم میتونیم اونها رو جعبه های بزرگ و پر سر و صدایی ببینیم که دست و پا گیر هستند و تنها کارکرد و هدف اونها یکچیز هست. استخراج بیت کوین! 

اما همان طور که میدانید دستگاه ماینر هم مثل هر دستگاه دیگه ای قطعات مخصوص به خودش رو داره که احتمال خرابی و درست کار نکردن هرکدوم از این قطعات ماینر وجود داره!
گرچه که در این مواقع بهترین کار این هست که این مساله رو با تعمیر کار ماینر مطرح کنید و کار رو به دست اون بسپارید اما دونستن اینکه ایراد از کدام بخش هست میتونه کمک خوبی بهتون کنه و در تسریع فرایند تعمیر مفید باشه.

برای کمک گرفتن از متخصصان ما در حوزه تعمیرات کافیه کلیک کنید. 

در این مقاله سعی کردیم قسمت های اصلی هر ماینر رو خلاصه براتون توضیح بدیم. امیدواریم که بتونه بهتون کمک کنه. 

قطعات ماینر

PCB

PCB یکی از مهم ترین قطعات ماینر  سخت افزاری است. از طریق کابل های داده به دو هشبرد متصل می شود و همچنین دارای پورت اترنت، دکمه های پاور/ریست و یک بلندگوی کوچک برای انتشار صداهای هشدار است.

تمام تغییرات عملیاتی که انجام می دهید بر روی PCB ترجمه شده و برای انجام به هشبرد ارسال می شوند.

قطعات ماینر سخت افزاری

Hashing Boards (هشبرد)

هشبرد دو برد مدار بزرگ هستند که کار حل محاسبات مورد نیاز برای حفظ بلاک چین بیت کوین را انجام می دهند. آنها به PCB متصل هستند و همچنین برق را مستقیماً از منبع تغذیه دریافت می کنند.

تخته های هش برد جایی هستند که تراشه های ماینر در آن قرار می گیرند. اینها بخش‌های خاصی از ماینر هستند که محاسبات را انجام می‌دهند، و اغلب در یک برد چندتایی وجود دارد.
مثال بالا 16 عدد را در هر برد نشان می‌دهد. درست مانند یک CPU معمولی، آنها به شدت داغ می شوند و بنابراین نیاز به خنک کننده دائمی دارند.

Heatsinks

قطعات ماینر سخت افزاری

یکی دیگر از مهم ترین قطعات ماینر سخت افزاری که درست کار کردن و درامد زایی ماینر را مدیون اون هستیم هیت سینک ها هستند، ماینر سخت کوش گرمای عظیمی تولید می کند و بنابراین نیاز به خنک سازی زیادی دارد. درست مانند کامپیوترهای معمولی، اکثریت از خنک کننده هوا استفاده می کنند که به معنای استفاده از هیت سینک و فن است.

هیت سینک ها بلوک های بزرگ آلومینیومی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که گرما را از تراشه ها بیرون بکشند و اغلب به دو طرف پیچ می شوند. بدون این تراشه‌ها بیش از حد گرم می‌شوند و می‌سوزند، اما الزامات مورد نیاز برای خنک نگه داشتن آن‌ها به اندازه کافی برای کار کردن، یک واحد بزرگ را ایجاد می‌کند.

قطعات سخت افزاری ماینر

فن ها در دو انتهای ماینر قرار دارند تا از یک جهت جریان هوای ثابت اطمینان حاصل کنند. یک فن هوای خنک را از بیرون می مکد، دیگری هوای گرم را از داخل ماینر بیرون می کشد. این فن ها اغلب با سرعت کامل کار می کنند و صدای خروجی آنها به حدود 75-90 دسی بل می رسد. تقریباً مانند قطار باری که از 100 فوت دورتر می گذرد.
اکنون صدها مورد از این قطارهای باری را در نظر بگیرید که همزمان در یک انبار پژواک حرکت می کنند و متوجه می شوید که چرا اپراتورها باید از محافظ گوش استفاده کنند.

ماینرهای اخیر ASIC، مانند آنهایی که توسط Layer1 استفاده می شود، از خنک کننده مایع استفاده کرده اند که روش موثرتری برای خنک کردن تراشه ها است. با این حال، این رویکرد گران‌تری است، به همین دلیل است که اپراتورهای معدن به دنبال مزایای جغرافیایی برای خنک نگه داشتن ASIC خود هستند، از معادن فلزی سابق در آلمان تا دشت‌های یخ زده ایسلند.

ماینر های سخت افزاری از بین نمی روند

همانطور که می بینید، ماینرهای ASIC جانوران پیچیده ای با تعداد زیادی قطعات پیچیده نیستند. آنها در مقایسه با یک کارت گرافیکی که قدرت کمتری دارد اما در آنچه می تواند استخراج کند انعطاف پذیرتر است، یک تسویه حساب تک ترفندی هستند.

ماینرهای ASIC در طول زمان قدرتمندتر شده و کمتر به انرژی وابسته می شوند، که برای ماینرها و سیاره زمین خوب است، و اگر فناوری جدیدی به وجود نیاید که آنها را از آب خارج کند، ماینرهای ASIC همچنان همان چیزی خواهند بود که ما در آن استفاده می کنیم. 2030 برای گرفتن بیت کوین مقدس.

 

 

faeze
ارسال دیدگاه