چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

کریپتوکارنسی در عین حال جذاب و گیج کننده است. اما استخراج ارزهای دیجیتال یک قدم جلوتر است تا مردم را به خاراندن سر خود سوق دهد. ناراحت نباش این مقاله همه چیز را در مورد استخراج ارز دیجیتال و اصطلاحات مرتبط توضیح خواهد داد.

کریپتو از کلمه یونانی krruptos به معنای پنهان گرفته شده است.

در واقع، از مردم عادی پنهان می ماند زیرا برخی از دانش فنی برای شروع با جهان کریپتو تضمین شده است.

پس بیایید به دنیای رمزنگاری عمیق بپردازیم تا جزئیات ظریف آن را فاش کنیم.

کریپتوکارنسی چیست؟

این همان چیزی است که همه اینها را شروع کرد، بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال.

این یک سکه دیجیتالی (یا مجازی) است که در حال حاضر 45597 دلار برای هر سکه ارزش دارد که از 63569 دلار در 14 آوریل 2021 کاهش یافته است.

طبق آمار Statista، تا آگوست 2021، 5840 ارز دیجیتال وجود داشته است. محبوب ترین ها بیت کوین، اتریوم، کاردانو، تتر، بایننس کوین، XRP و غیره هستند.

می توانید لیست کامل را با جزئیاتی مانند ارزش بازار، قیمت فعلی و غیره در CoinMarketCap بررسی کنید.

برای سادگی، من گاهی اوقات از بیت کوین برای اشاره به ارزهای دیجیتال به طور کلی و از بیت کوین برای ذکر آن به عنوان واحد پول استفاده می کنم. بیت کوین ها سکه های دیجیتالی هستند که در دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز به نام بلاک چین مدیریت می شوند. آنها بدون کنترل متمرکز هیچ نهاد دولتی یا خصوصی پخش می شوند (معدن) و استفاده می شوند.

مثل پول مردم است افراد عادی مثل ما مسئول تحقق آن هستند.

فناوری پایه آن، بلاک چین، عملکرد ایمن آن را تضمین می کند. همین فناوری زیربنای توکن‌های غیرقابل تعویض نیز است.

بلاک چین یک پایگاه داده دیجیتالی است که یک رکورد دائمی و تغییرناپذیر از هر تراکنش روی آن نگهداری می کند.

علاوه بر این، بلاک چین تراکنش ها را از طریق اجماع شبکه تأیید می کند.

گره ها این فرآیند تأیید را برای تأیید تراکنش های در حال انجام انجام می دهند. این عملیات همچنین بیت کوین های جدیدی را برای گردش استخراج می کند.

جالب است که برخلاف ارزهای فیات، محدودیت گردش برای اکثر ارزهای دیجیتال وجود دارد. به عنوان مثال، تنها 21 میلیون بیت کوین قابل استخراج است. این واقعیت، ارزهای دیجیتال را به یک محافظ قدرتمند در برابر تورم تبدیل می کند.

تنها عاملی که می تواند ارزش یک سکه دیجیتال را تحت تاثیر قرار دهد، حدس و گمان عمومی است. می‌تواند در صخره غواصی کند و یا با افرادی که برای استفاده از آن صف می‌کشند، سر به فلک بکشد.

به تغییرات قیمت بیت کوین از سال 2013 نگاهی بیندازید:

در حال حاضر، بیشتر به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری استفاده می شود تا یک ارز معمولی. اما داره بالغ میشه پلتفرم‌های بیشتری با پذیرش آن‌ها از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند.

از مایکروسافت، پی پال، اوراستوک گرفته تا برگر کینگ، ما شاهد هستیم که مردم به طور فزاینده ای با این ارزهای آنلاین پرداخت می کنند. بنابراین، زمان آن فرا رسیده است که شما آن را از درون بدانید.

با در نظر گرفتن یکی یکی، بیایید به اصل این مقاله، استخراج ارزهای دیجیتال، بپردازیم.

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

کریپتوکارنسی های متعددی وجود دارد که در پروتکل های ماینینگ کمی متفاوت هستند. بنابراین، ما به بیت کوین می مانیم و در این بخش، به طور خاص در مورد استخراج بیت کوین بحث خواهیم کرد.

استخراج رمزارز، سکه های جدید را به گردش در می آورد و تراکنش های جاری را احراز هویت می کند. از رمزنگاری برای بررسی جعل و خرج مضاعف استفاده می کند.

برای درک استخراج، ابتدا باید بدانیم که بلاک چین چگونه کار می کند.

فرض کنید از بیت کوین برای خرید ظروف غذاخوری در Overstock استفاده می کنید.

چه خواهید کرد؟ ساده است، محصول خود را به سبد خرید اضافه کنید و با بیت کوین به عنوان روش پرداخت ترجیحی بررسی کنید.

در پشت صحنه، تراکنش شما به صف تأیید با ورودی های دیگر در انتظار تأیید می رود و به بلوک بعدی اضافه می شود. این آخرین بلوک تا زمانی که پر شود به ورودی‌ها ادامه می‌دهد. در حال حاضر هر بلوک به 1 مگابایت داده محدود شده است.

تشکیل یک بلوک و تأیید تراکنش‌های درون، پاداشی را برای ماینر به همراه دارد. به هر حال، آنها از منابع خود (مثلاً برق، تجهیزات و غیره) برای حل مسائل پیچیده ریاضی استفاده می کنند تا تراکنش شما را به زنجیره بلوکی برسانند.

این «مسئله ریاضی پیچیده» به یافتن یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی، به نام هش اشاره دارد.

این مشوق معمولاً در خود ارز دیجیتال پرداخت می شود. اما هر ماینر پولی دریافت نمی کند. فقط اولین نفری که هش درست را ارائه کند، جایزه را دریافت می کند. دیگران چیزی جز قبض برق دریافت نمی کنند.

بنابراین، این فرآیند پرخطر و گهگاه پربار است. و اگر محاسبات قدرتمندی در اختیار نداشته باشید، می تواند باعث اتلاف وقت شود.

در حالی که ما یک مرور کلی از فرآیند استخراج ارز دیجیتال داریم، زمان آن رسیده است که برخی از جزئیات فنی پنهان را کشف کنیم.

و ابتدا پایه امنیت بلاک چین می آید: هش.

هشریت چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، برای تکمیل ارزش بلوک تراکنش ها باید هش را پیدا کنید.

یک هش به این شکل است:

00000000000000000004b79b7874718f022311e5194547644b119d30220ca18f

هر بلوک دارای یک هش منحصر به فرد مرتبط با آن است.

بدون توجه به داده های تراکنش، همیشه یک عدد 64 رقمی است.

هر گونه تغییر در یک تراکنش، هش متفاوتی ایجاد می کند. بنابراین، تراکنش‌هایی که پس از ثبت ثبت می‌شوند، ضد دستکاری هستند.

علاوه بر این، هش هر بلوک به هش بلوک قبلی خود مربوط است. این امر به تغییر ناپذیری بلاک چین می افزاید.

از آنجایی که هر تلاشی برای تغییر هر چیزی در یک بلوک واحد، هش تمام بلوک‌های بعدی را تغییر می‌دهد، این در نهایت یک فورک، یک بلاک چین متفاوت را شروع می‌کند که دقیقاً از همان نقطه تغییر شروع می‌شود.

بر اساس طول زنجیره، می تواند به قدرت محاسباتی فوق العاده ای نیاز داشته باشد. این فرآیند آنقدر خسته کننده (و پرهزینه) است که در نهایت به دست آوردن چیزی از آن بی معنی می شود.

همه فورک ها توسط بازیگران بد آغاز نمی شوند. تعداد کمی نیز فورک های تولید شده توسط سیستم هستند که می توانند به عنوان ارتقاء دیده شوند. به عنوان مثال، هارد فورک لندن در اتریوم قانونی بود. در تاریخ 2021-05-05 12:33:42 بعد از ظهر +UTC، از بلوک شماره صورت گرفت. 12,965,000. در اینجا می‌توانید تاریخچه همه فورک‌های بلاک چین اتریوم را بیابید.

این فرآیند محکم برای ایمن سازی تراکنش های بلاک چین با هش رمزنگاری نامیده می شود.

 

ماینرهای کریپتو چگونه هش هدف را پیدا می کنند؟

هش هدف یک مقدار عددی است که شبکه پس از هر 2016 بلاک تعیین می کند. هدف این است که سختی ماینینگ را حفظ کنیم به طوری که یک بلوک به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه ماین شود.

این مقداری است که یک هدر بلوک هش شده هدف قرار گرفته است.

هدرهای بلوک یک رشته داده 80 بایتی هستند که به عنوان شناسه هر بلوک عمل می کند. این شامل اطلاعات خاص یک بلوک است، مانند شماره نسخه بیت کوین، هش بلوک قبلی، مهر زمانی و غیره.

بنابراین فرآیند استخراج چیزی نیست جز اجرای الگوریتم‌ها (الگوریتم هش SHA-256 برای استخراج بیت کوین) برای هش کردن هدرهای بلوک به مقدار کمتر از هدف.

و اولین کسی که این کار را انجام دهد برنده جایزه بلوک می شود. مثل برنده شدن در لاتاری است.

در سال 2009، استخراج آسان بود. شما می توانستید با کامپیوتر شخصی خود استخراج کنید.

جالب اینجاست که با محبوبیت بیت کوین، ارزش آن افزایش یافت و افراد بیشتری به صورت حرفه ای به استخراج پرداختند.

این مشکل ماینینگ را افزایش داد و در حال حاضر برای به دست آوردن پاداش بلوک به چیزی کمتر از ماشین های اختصاصی با ظرفیت پردازش بالا نیاز ندارید.

اما حتی اگر نمی خواهید سرمایه گذاری قابل توجهی در تجهیزات استخراج انجام دهید، گزینه هایی برای شما وجود دارد. برای دانستن بهتر این موضوع، اجازه دهید در مورد انواع مختلف ماینینگ صحبت کنم.

 

انواع استخراج ارز دیجیتال

بر اساس تعداد شرکت کنندگان، می توانید استخراج را به دو دسته Solo و Pool تقسیم کنید. طبق تجهیزات اولیه مورد استفاده در این فرآیند، استخراج CPU یا استخراج GPU نامیده می شود. اما، اگر از زیرساخت های اجاره ای استفاده می کنید، به آن Cloud Mining می گویند.

بیایید هر یک از آنها را بررسی کنیم.

 

#1. استخراج انفرادی

همانطور که از نام آن پیداست، استخراج انفرادی، استخراج مستقل است. این پرهزینه ترین کار است، اما در عین حال، شما پاداش انحصاری تلاش خود را دریافت می کنید. قابل ذکر است که شما دلتنگ به اشتراک گذاشتن سود سایر ماینرها نیز هستید.

تجهیزات ماینینگ انرژی زیادی می گیرد. آنها زمزمه‌ای دائمی از صدها تراشه در حال اجرا ایجاد می‌کنند تا سریع‌تر از هر ماینر دیگری – انفرادی و استخر – در این سیاره، هش مورد نیاز را پیدا کنند.

بنابراین، شما به دنبال سرمایه گذاری های قابل توجهی برای راه اندازی یک فضای خنک، تهویه شده، بزرگ و دورافتاده برای نصب مزرعه ماینینگ خود هستید. به این موارد هزینه های بالای ماینینگ ریگ را اضافه کنید، و کیف پول شما ممکن است سبک تر شود.

این ویدیو را ببینید، و ایده ای در مورد نیروهایی که هنگام شکار پاداش بلوک گرانبها با آنها روبرو هستید، به شما می دهد:

خبر خوب این است که این فضای ماینینگ سرسخت فقط برای بیت کوین و برخی ارزهای معتبر دیگر معتبر است. اما می‌توانید با کسری از سرمایه‌گذاری، برخی دیگر از سکه‌های کریپتو (بخوانید جدید) را کاملاً سودآور استخراج کنید.

 

سودآوری استخراج انفرادی

برای مثال، فرض می کنم شما در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا زندگی می کنید. مکان برای محاسبه قبوض برق و امکان سنجی عمومی معدن به عنوان یک حرفه ضروری است.

اکنون دو گزینه برای تجهیزات دارید. یا به سراغ یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال بروید یا یک ماینر مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) بخرید.

ریگ ماینینگ کریپتو عالی است و مانند یک کامپیوتر شخصی معمولی پمپ شده است. تعداد زیادی کارت گرافیک را برای انجام کار مستقر می کند. شما می توانید کارهای دیجیتال روزانه خود را انجام دهید و استخراج در پس زمینه انجام می شود.

اما به اندازه واحدهای ASIC سریع نخواهد بود.

علاوه بر این، قبل از شروع به کار ماینینگ خود، باید این مقاله را مرور کنید.

بعد و گزینه حرفه ای ASIC miner است. آنها ماشین های متوسطی را اختصاص داده اند که فقط برای یک هدف اختراع شده اند.

بنابراین برای این مثال، من از Antminer S19j Pro 100TH/s که در بالا ذکر شد استفاده می کنم.

نرخ هش باورنکردنی 100 TH/s (سرعت استخراج) دارد و در زمان نگارش این مقاله 9300 دلار قیمت دارد.

این ماینر ASIC دارای توان مصرفی 2950 وات می باشد. و از آنجایی که ما به صورت انفرادی استخراج می کنیم، هزینه استخر را صفر درصد تعیین کرده ام. اکنون برای محاسبه سود، از CryptoCompare استفاده می کنم.

این خروجی است:

در حال حاضر، متوسط ​​درآمد در کالیفرنیا در سال 2019 تقریباً 32000 دلار بوده است.

با توجه به این تجزیه و تحلیل، برای دستیابی به میانگین استانداردهای زندگی در کالیفرنیا، ایالات متحده، به 74 (32000 تقسیم بر 435، سود ماهانه) از این واحدهای ASIC نیاز دارید.

در صورتحساب ماینر ASIC حدود 74*9300 = 688200 دلار آمریکا خواهد بود. به یاد داشته باشید، ما هنوز هزینه املاک، هواکش، سرمایش و غیره را اضافه نکرده ایم.

به طور خلاصه، اگر بیت کوین استخراج می کنید، بسیار پرهزینه است.

بیایید این بار یک بار دیگر این محاسبه را برای Dash (یک ارز دیجیتال دیگر که از الگوریتم X11 استفاده می کند) انجام دهیم.

در این مورد، آن واحد ASIC شما را به بیش از 100000 دلار سود ماهانه رساند.

بنابراین بله، استخراج می تواند شما را میلیونر کند، اما فقط برای انتخاب درست سکه. علاوه بر این، هزینه های سربار را برای یک تصویر مالی کامل در نظر بگیرید.

راه اندازی فنی استخراج انفرادی

اینها وظایفی است که برای شروع استخراج انفرادی انجام می شود. دقت کنید، این یک چیز کمی فنی است. اما، اگر هر بار یک قدم بردارید، به آن خواهید رسید.

الف) یک گره کامل را پیکربندی کنید: گره های کامل سهامداران اصلی بلاک چین بیت کوین هستند. آنها به اعتبارسنجی تراکنش ها همراه با سایر گره های کامل در شبکه کمک می کنند.

ب) ایجاد یک فایل bitcoin.conf: این فایل به تغییر گره کامل بر اساس جزئیات شما کمک می کند. پس از آن، آن را در فهرست پیش فرض بیت کوین ذخیره می کنید.

ج) هر نرم افزار استخراج بیت کوین را نصب کنید: گزینه هایی مانند CGMiner، BFGMiner، MultiMiner، EasyMiner و غیره دارید.

د) نرم افزار استخراج را مطابق با جزئیات وارد شده در فایل پیکربندی بیت کوین راه اندازی کنید.

فقط به خاطر داشته باشید که استخراج به شانس نیز بستگی دارد. این یک نقطه عطف مشخص برای رسیدن به سخت افزار قدرتمند نیست. ممکن است با وجود دستگاه های پیچیده ای که در کنار شما وزوز می کنند، دست خالی به خانه بیایید. این امر به ویژه در مورد ماینرهای انفرادی صادق است.

با این وجود، همیشه سرمایه گذاری اینقدر امکان پذیر نیست. با در نظر گرفتن این واقعیت، اجازه دهید به سراغ یک جایگزین اقتصادی یعنی استخراج استخر برویم.

#2. معدن استخراج

استخرها مانند گروهی هستند که در فرآیند استخراج مشارکت دارند. شما با قدرت محاسباتی محدود خود شرکت می کنید و بر اساس هش ریت خود پاداش دریافت می کنید.

به عنوان مثال، می توانید به F2Pool، بزرگترین استخر ماینینگ در حال حاضر بپیوندید.

به برخی از سود ماینرها با کمترین میزان هش در F2Pool نگاهی بیندازید:

این ماینر «JASMINER X4-1U» با نرخ هش 520 M/s خود 31.7 دلار در روز درآمد دارد. اما حتی آن یکی نیز از یک ماینر ASIC استفاده می کند، هرچند که قدرت کمتری دارد.

بنابراین اگر فقط از کارت گرافیک خود برای استخراج استفاده کنید، سود شما همچنان کمتر خواهد بود. اما اگر از چندین پردازنده گرافیکی مانند این ماینرها استفاده می کنید، می توانید اعداد خوبی به دست آورید:

فقط به خاطر داشته باشید که هزینه برق را در محل خود محاسبه کنید، زیرا این قبوض به تنهایی می تواند از سود استخراج شما پیشی بگیرد و می تواند شما را متضرر کند. اینو ببین:

برای شروع با استخراج استخر، ابتدا باید استخری را برای پیوستن انتخاب کنید.

تعداد کمی از عوامل مهم در سنجش گزینه های شما، هزینه استخر، شهرت، چرخه پرداخت و اندازه استخر و سایر موارد هستند. در نظر گرفتن همه چیز و انتخاب درست ضروری است.

برخی از بزرگترین استخرها (در یک سال گذشته) از نظر درصد بلاک استخراج شده عبارتند از:

پس از انتخاب استخر، باید از وب سایت آنها برای دستورالعمل های راه اندازی بیشتر بازدید کنید.

مانند استخراج انفرادی، می‌توانید از CryptoCompare برای استخراج استخر نیز استفاده کنید. تنها چیزی که باید تغییر کند، هزینه های استخر است (معمولاً 1٪ تا 3٪)، با توجه به استخری که تصمیم دارید با آن ماینینگ کنید.

#3. استخراج CPU و GPU

تنها تفاوت در این ها سخت افزاری است که برای استخراج کریپتو استفاده می شود.

CPU ها ارزان تر از GPU ها هستند. با این حال، آنها تقریباً به همان اندازه ماین نمی‌کنند.

بنابراین، اگر کسب پاداش بلاک در رادار شما باشد، استخراج CPU توصیه نمی شود. در حال حاضر، وجود چندین پردازنده گرافیکی در ریگ ماینینگ کریپتو شما حداقل برای یک تلاش سودآور استخراج است.

با این حال، می‌توان آن را توسط تازه واردان در دنیای کریپتو بدون هیچ سرمایه‌گذاری غول‌پیکری امتحان کرد.

راه اندازی برای استخراج CPU و GPU مشابه است.

ابتدا یک کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب و راه اندازی کنید. سپس، هر نرم افزار ماینینگ را برای ارز دیجیتال مورد نظر خود دانلود و پیکربندی کنید، و شما آماده هستید.

 

#4. استخراج ابری

با Cloud Mining، قراردادی را با یک ماینر ابری (مانند ECOS یا Genesis Mining) امضا می‌کنید و آنها زیرساخت استخراج خود را به شما قرض می‌دهند. شما به مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و نگهداری اهمیتی نمی دهید.

مثل استفاده از جیمیل پولی است.

بنابراین در نهایت، ماینینگ ابری یک امر ساده برای افراد غیر ثروتمند فناوری است که می خواهند در فضای استخراج ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

در اصل، شما در عملیات ماینینگ که به طور کامل توسط دیگران مدیریت می شود سرمایه گذاری می کنید و بر اساس هش ریت خریداری شده با قرارداد، از پاداش دریافت می کنید.

قابل ذکر است، شما حقوق خود را از قبل پرداخت می کنید، حتی اگر هیچ سودی نداشته باشید. زیرا کریپتو یک بازار بی ثبات است و قرارداد شما به آن اهمیتی نمی دهد.

 

ترید کردن کریپتو

ماینینگ تنها راه برای داشتن رمزارز نیست. شما همچنین می توانید ارز فیات خود را با این موارد معامله کنید.

برای تجارت، باید در هر صرافی رمزنگاری ثبت نام کنید و ارز دیجیتال مورد نظر خود را با ارز صادر شده توسط دولت خود خریداری کنید. برخی از پورتال های صرافی امکان تبادل بین سکه های رمزنگاری را نیز فراهم می کنند.

اما ماینینگ بر خلاف هر چیز دیگری برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال جذاب است. آنها نه تنها از این طریق بیت کوین به دست می آورند، بلکه به پایداری شبکه نیز کمک می کنند. آنها بلاک چین را ایمن تر می کنند و تراکنش ها را ادامه می دهند.

بدون استخراج، سکه های جدیدی وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، آنها در هر گونه تغییر در پروتکل های شبکه نظر دارند.

چگونه به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندیم؟

بستگی به استخر معدن دارد. راهنماهای دقیقی در وب سایت های استخر معروف در مورد نصب نرم افزار و سخت افزار پیدا خواهید کرد. همچنین می‌توانید از طریق این بهترین پلتفرم‌های استخراج ارزهای دیجیتال بروید تا نگاهی سریع به برخی از گزینه‌های موجود داشته باشید.

آیا می توان به صورت رایگان ماینینگ را شروع کرد؟

خیر. زیرا ماینینگ هزینه واقعی دارد. در بیشتر موارد، نمی‌توانید بدون سخت‌افزار سفارشی و با قبض‌های ظاهری برق این کار را سودآور انجام دهید.

هزینه استخراج بیت کوین چقدر است؟

هزینه نسبت به سودی است که می خواهید به دست آورید. اگر سخت افزار و املاک لازم را داشته باشید، فقط هزینه برق است. در غیر این صورت، هزینه تجهیزات معدن، راه اندازی خنک کننده مرتبط، و املاک مورد نیاز وجود دارد. علاوه بر این، کمیسیون های خدمات ماینینگ را در نظر بگیرید و خواهید دید که نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارد.

کلام آخر

به طور خلاصه، استخراج ارز دیجیتال برای افراد ماهر است. این یک بازار غیرقابل پیش بینی است. بنابراین، بهتر است قبل از اینکه با پولی که به سختی به دست آورده اید، آب را به طور کامل آزمایش کنید.

در نهایت، سعی کنید قبل از رفتن به دنبال ماهی بزرگ، سکه های کوچکتری استخراج کنید.

و سعی نکنید بیت کوین (یا سکه های مشابه) را با یک GPU یا CPU استخراج کنید. علاوه بر این که تجهیزات خود را از چرخه عمرشان خارج می کنید، زمان و برق خود را تلف می کنید.

قبل از شروع در این دنیای عجیب ارزهای کامپیوتری، هر عاملی را در نظر بگیرید – زمین، برق، جو، سخت افزار، نرم افزار و غیره.

بسیاری از آنها با استخراج کریپتو ثروت اندوزی می کنند. و با داشتن پایگاه دانش و منابع مناسب، باید بتوانید به موفقیت برسید.

faeze
ارسال دیدگاه